BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 11402200

nr 1140 2200

Ljusstakar

Ett par, Skultuna, no59, höjd: 21 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 30 oktober 2017
kl 19:06:42

Skultuna Messingsbruk
Skultuna Bruk vid Svartån i Skultuna nära Västerås grundades av Karl IX 1607.